Blogi

VIIRUSHAIGUSTE ESMAABI

Oled külmetanud ning tunned, et silmad hakkavad vaikselt kipitama ja nina sügelema. Nohu pole ilmselt kaugel. Mõnikord on esimeseks sümpomiks kriipiv kurk või peavalu, kange kael või lihtsalt raske olemine.

Niipea, kui tajud, et midagi on teisiti kui peaks, võta aeg maha ja keskendu oma keha toetamisele võitluses viirusega. Ideaalne oleks, kui saaksid võtta ülejäänud päeva vabaks ja minna sooja koju end turgutama. Kui see ei ole võimalik, siis tea, et mida rutem sa endaga tegelema hakkad, seda rutem haigus möödub. Kui sul õnnestub reageerida esimese poole tunni-tunni jooksul, on väga tõenäoline, et sa ei haigestugi, vaid pääsed kerge ehmatusega.

Tea, et kehasse sisenenud või kehas külmetuse tõttu aktiveerunud viirus hakkab paljunema ulmelise kiirusega. On alanud võitlus viiruse ja sinu immuunsüsteemi vahel! Esialgu kannab viirus oma geneetilise materjali üksnes sinu valgu- või rasvakihti ning on immuunsüsteemile „nähtavam“ ja kergemini hävitatav. Samuti ei ole viirus veel jõudnud massiliselt paljuneda. Viirus paljuneb siiski kiiresti ja liigub keharakkudesse peitu. Nüüd ei leia immuunsüsteem viirust enam nii kergesti üles ja pahalane saab veelgi kiiremini paljuneda. Seega töötab aeg võitluses viirusega sinu kahjuks – iga minut ja tund loeb!

Mida siis täpsemalt teha kui tunned et oled haigeks jäämas?

 • Kui oled külma saanud, siis taasta oma kehatemperatuur esimesel võimalusel. Selleks sobib kuum dušš, soojad riided, jalavann, kuum tee vms.
 • Kui tunned, et nina on vesine, siis loputa ninaõõned KOHE jaheda veega. Tõmba hästi aeglaselt vett peopesast ninasõõrmetesse, seni kuni tunned, et vesi läbistab need täienisti. Liiga kiiresti vett ninna tõmmata võib olla valulik, seepärast ole ettevaatlik ja tee seda tasapisi „luristades“. Tee seda toimingut edaspidi päeva jooksul kohe, kui tunned, et nina läheb vesiseks. Kui tabad õige hetke ära ja alustad selle protseduuriga kohe, siis reeglina nohu ei tekigi. Vesine nina on vaid keha esmane reaktsioon sissetungija väljauhamiseks, ning sinu toel saab keha viirusest kiiresti vabaks.
 • Pane tõmbama üks viirustega võitlev taimne tee. Näiteks salvei, ingver, siilikübar, moringa, tsistus vms. Joo neid teesid mitu korda päevas.
 • Jalavann on üks parimaid asju millest alustada kui tunned ennast tõbisena! Võid lisada veele sinepipulbrit- see aktiveerib vereringet veelgi paremini. Kui verevarustus kehas paraneb, on viirused kergemini leitavad ning keha võimekus puhastuda suurem. 15 minutit talutavalt kuumas vees on piisav! Peale jalavanni pane jalga naturaalsest villast sokid ja jäta need jalga kuni tervenemiseni. Ka ööseks! Võimalusel tee mõne tunni pärast uuesti jalavanni. Kasvõi mitu korda päevas!
 • Lisaks teele joo värskelt pressitud apelsinimahla ja/või sidrunimahlaga vett. Joo palju, sest see aitab kehal viiruse jäägid välja uhada.
 • Kui sul on värskeid või külmutatud marju, siis tee nendest kannutäis vitamiinikokteili ja tarbi seda samal ja järgmisel päeval. Marjades sisalduvad antioksüdandid ja vitamiinid on immuunsüsteemi parimad toetajad! Vitamiinikokteil võiks olla suhteliselt kontsentreeritud- pea meeles, et teed selle viirusega võitlemiseks. Parimad marjad selleks on mustsõstrad, mustikad, jõhvikad, pohlad, arooniad, astelpaju- ja lodjapuumarjad jne.
 • Kui sul on kurk valus või kriibib, siis tee kange salvei tee ja kurista sellega tihti kurku. Pane kaela naturaalsest villast või siidist sall ja jäta see kaela kuni tervenemiseni. Kui sul juhtub olema taruvaigutooteid, siis need on mõistlik ka nüüd kasutusele võtta.
 • Kui tunned, et ei saanud ehk päris õigel ajal haigusele jaole, siis võta kõigele eelnevale lisaks 2 kapslit Sipelgapuurohtu 3 korda päevas. Ühest päevast võib täitsa piisata, kuid see on loodusliku antibiootikumina heaks toeks ka tõsisema haigestumise korral.
 • Boonusena saad magada villased sokid jalas ja suure tõenäosusega oled hommikuks terve! Vajadusel korda kõiki protseduure kuni tervenemiseni.

Mida mitte teha!

Kui tunned, et haigus võib seista ukse taga ja sa ei taha teda sisse lasta, siis:

 • ära joo kohvi ja eelista rohelisele ja mustale teele taimeteed. Kohvi on happeline ja viib kehast vedelikku välja. See protsess ei tööta hetkel sinu kasuks.
 • ära söö/joo magusat, piimatooteid ega nisutooteid. Need on kõik põletikku soodustavad ja parem oleks kui su keha saab hetkel tegeleda eelkõige viiruse tõrjumisega, mitte ägada täiendava põletikutekitajate koorma all.
 • ära tarvita selles faasis ravimeid ega ravimeid sisaldavaid teesid/segusid (Theraflu jms). Need suruvad maha organismi isetervendavad ja -puhastavad protsessid. Anna oma kehale võimalus omal jõul hakkama saada ja ära koorma teda täiendava keemiaga.
 • ära tee trenni- pigem puhka ja säilita energiat. Mediteerimine ja lõõgastumine on igati soovitatav.


Iga keha on erinev ja tervenemise kiirus sõltub mitmetest asjaoludest. Keha toetades on aga paranemine kiirem ja haiguse põdemine kergem. Palaviku tõusmisel ära kiirusta seda kohe ravimitega alla võtma – palavik on keha loomulik reaktsioon, mille käigus temperatuuritundlikud viirused hävitatakse. Jälgi oma enesetunnet ja sa tajud millal on vaja päriselt meditsiiniliselt sekkuda. Võimalik, et ei olegi.
Kuna immuunsüsteem on äsja endast viimase välja pannud, siis jälgi, et oleksid järgmistel päevadel temaga ekstra toetav. Väldi külmetumist, toitu tervislikult (vitamiinirikkalt), joo palju, puhka rohkem ja ära stressa!

Loomulikult on ennetamine alati parem kui võitlemine! Ennetamine tähendab siinkohal eelkõige tegelemist oma immuunsuse tugevdamisega. Meie sisseehitatud kaitsesüsteem otsib pidevalt patogeene, viiruseid, vigaseid rakke jms.
Sinu võimuses on oma keha toetada ja anda talle kõik vajalik, selleks, et see saaks oma tööd efektiivselt teha.

Tervem  Ilusam  Elavam

Info

Siret Allas
Tel +372 51 12 126
e-post info@siretallas.ee